Nowoczesne nagrobki

Odpowiedni wygląd miejsca pochówku jest ważny dla bliskich zmarłego, którzy odwiedzają go na cmentarzu. Czasem jest również realizacją jego woli, która została wyrażona w testamencie lub została sformułowana w trakcie rozmów. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne nagrobki. Ich kształt, kolor czy sposób wykonania różni się od tych tradycyjnych. Zazwyczaj składają się one z pionowej tablicy napisowej oraz prostokątnej w pełni zabudowanej nakrywy. Jest to najczęściej spotykany wzór, pośród którego pojawiają się nowoczesne pomniki cmentarne, wykonane w zupełnie nowym stylu.

Nasze nagrobki budujemy od podstaw. Na życzenie klienta wykonujemy zindywidualizowane projekty z wykorzystaniem technik 3D. Pozwalają one na wizualizację ostatecznego efektu przed fizycznym wykonaniem elementów nagrobka. Nowoczesne pomniki często są minimalistyczne lub nawiązują do dawnych czasów (w stylu sarkofagu). W wielu z nich wykonywane są także różne motywy geometryczne, wycięcia w płycie. Korzystamy z granitów szwedzkich dostępnych w wielu kolorach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprojektować nowoczesny nagrobek zróżnicowany pod kątem wzoru oraz barwy. Dodatkowo są one bardzo wytrzymałe — granit to materiał charakteryzujący się wysoką odpornością na zarysowania i działanie warunków atmosferycznych.

W większości przypadków pomniki nowoczesne mogą zostać wykonane zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej. Kluczem jest odpowiedni projekt, który uwzględni właściwe modyfikacje oraz odpowiednią ilość miejsca. Podwójny nagrobek to rozwiązanie często wybierane przez klientów z myślą o rodzinnych grobach. Tradycyjnie krewni spoczywają we wspólnych mogiłach. Również nagrobki nowoczesne mogą zostać stworzone w taki sposób, odpowiadały na tę potrzebę.

Jak przebiega proces zamówienia oraz tworzenia?

Rozpoczynamy od dokładnego poznania potrzeb klienta. Dajemy możliwość zapoznania się z naszymi wystawami i wybrania właściwego kroju i koloru nagrobka. Za każdym razem zamówienie jest wykonywane od podstaw, zatem można zgłosić wszelakie potrzeby modyfikacji wybranego wzoru.

Jeśli żaden z tych dostępnych nie odpowiada klientowi, może skorzystać z możliwości wykonania projektu na podstawie wytycznych. Wówczas tworzymy wizualizację 3D, która pokazuje zarówno realny kształt, jak i kolor nagrobka. Ważne jest to, by zawsze uwzględnić w zamówieniu, czy ma to być pomnik podwójny. Nowoczesny nagrobek często budzi zainteresowanie ze względu na swój wygląd. Jednak tak jak każdy inny, przede wszystkim służy upamiętnieniu zmarłego.

Podobnie jak w tradycyjnych projektach, również nowoczesne pomniki mogą zawierać dodatkowe płyty na znicze, kwiaty itp. Ich ważnymi elementami będą odpowiednio stworzone tabliczki nagrobkowe, których wykonaniem również się zajmiemy. Jeśli masz trudności z dokonaniem właściwego wyboru, możesz liczyć na nasze wsparcie i profesjonalne poradnictwo.

Skontakuj się z Nami

Telefon
608 061 175 - Wołomin

503 153 627 - Stanisławów
Adres mailowy
Adres biura
05-200 Wołomin
Lipiny Stare Al. Niepodległości 205
05-304 Stanisławów
Stanisławów 1c
Godziny otwarcia
pon. - pt.: 7:00 - 18:00
sobota: 8:00 - 14:00
pon. - pt.: 7:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 12:00

Działamy na terenie: Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Ząbki, Radzymin, Marki, Dobre, Dębe, Mińsk Mazowiecki, Stanisławów, Okuniew, Sulejówek, Bródno, Warszawa ........... i wiele więcej.